BThemes

Recent Posts

Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2016

Νίκη εντός έδρας για τον Λεβαδειακό επί της Κέρκυρας με 2-1

Σπουδαία εντός έδρας νίκη σημείωσε ο Λεβαδειακός στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα επικρατώντας της Κέρκυρας με σκορ 2-1.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Τόνι Σίλβα ο οποίος άνοιξε το σκορ (1-0) στο 20’ εκμεταλλευόμενος το λάθος του Κουτζαβασίλη μετά το γύσρισμα του Βενέτη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα (30’) από δική του ασίστ ο Μάντζιος κατάφερε να στείλει από δύσκολη θέση την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα κάνοντας το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 89΄με τον Αρναρέλλη ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (95’) είχαν και δοκάρι μετά την απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Τουράμ.

Λεβαδειακός: Μοσχονάς, Μίλιαζες, Μουλόπουλος, Ουόν, Μεντί, Μαχαίρας, Γιακουμάκης, Μάντζιος, Ζεζίνιο (85’ Καραμπουέ), Κουλιμπαλί (68’ Καλτσάς), Σίλβα (73’ Μπελγκαζουανί)

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Ντιμιτρόφσκι (74’ Ανδρεόπουλος), Βενέτης, Γεωργίου, Ζορμπάς (59’ Αρναρέλης), Γκόμες, Ντουάλα, Σιόντης, Επστάιν, Ντιόγκο (59’ Κόντος), Τουράμ.